Достапни линкови

logo-print

Иран има уште една постројка за збогатување ураниум


Ирански официјален претставник објавил постоење и на втора постројка за збогатување ураниум во Иран, јавија западните агенции. Ваквата информација на Иран била содржана во писмото на Техеран до шефот на Меѓународната Аганција за Атомска Енергија, Мухамед Ел Барадеи. Досега беше познато дека Иран има само една постројка за збогатување ураниум.
XS
SM
MD
LG