Достапни линкови

logo-print

Иран да се откаже од нуклеарната програма до крајот на годинава


Министерот за надворешни работи на Италија Франко Фратини изјави дека осумте најразвиени индустриски држави му дале рок на Иран до крајот на годинава да се откаже од програмата за збогатување ураниум и со тоа да избегне нови санкции. Шефот на италијанската дипломатија, чија земја моментно претседава со Г8, на маргините на генералното собрание на ООН изјави дека земјите членки на групата решиле да му дадат „шанса на Иран“.
XS
SM
MD
LG