Достапни линкови

logo-print

ОН со резолуција за ослободување од нуклеарно оружје


Советот за безбедност на Обединетите нации, денеска, едногласно ја прифати резолуцијата за ослободување од нуклеарното оружје, предложена од САД. Резолуцијата повикува на преземање чекори за спречување на ширењето на нуклеарното оружје, разоружување и намалување на ризикот од нуклеарен тероризам.
XS
SM
MD
LG