Достапни линкови

logo-print

Боб Дилан во борба против светската сиромаштија


Американскиот пејач и текстописец Боб Дилан ќе ги донира приходите од авторските права од неговиот иден божиќен албум за борба против светската сиромаштија. Обединетите нации денеска соопштија дека парите од албумот што ќе биде објавен на 12 октомври ќе им бидат донирани на Светската програма за храна на Обединетите нации и на британската хуманитарна организација Crisis.

XS
SM
MD
LG