Достапни линкови

logo-print

Седница на СБ на ООН за разоружување


Американскиот претседател Барак Обама денеска ќе претседава на специјалниот состанок на Советот за безбедност на Обединетите нации посветен на неширењето на нуклераното оружје и на разоружувањето. Вчера Обама и рускиот претседател Медведев изјавија дека нивните две земји би можело до декември годинава да постигнат согласност за нов СТАРТ договор за намалување на нуклеарните арсенали.
XS
SM
MD
LG