Достапни линкови

logo-print

САД ги поддржуваат напорите на Црна Гора за членство во НАТО


Заменикот на државниот секретар на САД Џејмс Стајнберг порача дека неговата земја ќе го поддржи влезот на Црна Гора во акциониот план за членство во НАТО. Во алијансата активно се разговара на оваа тема и ние ги поддржуваме сите нивни напори, изјави Стајнберг за црногорската телевизија. Тој го пофали и нивниот труд за мир и стабилност на регионот. Стајнберг во Њујорк треба да се состане со премиерот на Црна Гора Мило Ѓукановиќ за време на генералното собрание на ОН.
XS
SM
MD
LG