Достапни линкови

logo-print

Најбогатиот Русин сака да го купи Њу Џерси Нетс


Најбогатиот човек во Русија Михаил Прохоров вели дека сака да го купи НБА тимот Њу Џерси Нетс, во замена за финансирање на проблематичните планови на тимот за изградба на нова сала.
Прохоров, на својот блог, пишува дека понудата им ја испратил на акционерите на клубот викендов. Сопствениците на Нетси, се уште, не ја коментираат понудата.

XS
SM
MD
LG