Достапни линкови

logo-print

Бомбашки напади во Авганистан


12 цивили загинаа во две одделни експлозии, соопштуваат авганистанските власти. Во инцидентите се повредени осуммина цивили. Властите ги сомничат Талибанците за нападите.
XS
SM
MD
LG