Достапни линкови

logo-print

Разбиен синџир за шверц на луѓе во Западна Европа


Полските власти соопштуваат дека граничните власти на Полска, Германија и Австрија разбија синџир на шверц со луѓе. Групата е осомничена за внесување на околу 500 мигранти, најмногу Чеченци, во Западна Европа. Двајца руски државјани со чеченско потекло се осомничени дека се главни организатори на шверцот со луѓе.

XS
SM
MD
LG