Достапни линкови

logo-print

Јужна Кореја во САД ке продава стари американски пушки


Јужна Кореја планира да собере 100 милиони долари со продажба на 100 илјади американски пушки на ентузијасти во Соединетите Држави. Вашингтон ја одобрил продажбата на 86 илјади пушки М1 и 22 илјади карабини користени во корејската и виетнамската војна.
XS
SM
MD
LG