Достапни линкови

logo-print

Палестинците работат на државноста


Палестинските власти ќе побараат статус на набљудувач во Светската трговска организација, како дел од процесот на градење на државните институции. Министерот за економија на Палестина вели дека овој чекор се презема како „подготовка за државноста“.
XS
SM
MD
LG