Достапни линкови

logo-print

Се сруши воен авион на парада во Иран


Иранското државно радио објави дека денеска загинаа седум луѓе, откако се сруши воен авион што учествуваше на воена парада близу до Техеран. Медиумите велат дека авионот бил транспортен, но не го соопштуваат типот на авионот.
XS
SM
MD
LG