Достапни линкови

logo-print

Британска обвинителка вработила илегална имигрантка


Британската главна обвинителка Патриша Скотланд беше казнета со пет илјади фунти за вработување илегална имигрантка како помошничка. Сепак, британскиот премиер Гордон Браун ги отфрли повиците за разрешување на Скотланд.
Наводно, таа не знаела дека 27-годишната помошничка од Тонга е нелегален имигрант.
XS
SM
MD
LG