Достапни линкови

logo-print

САД го поздрави интересот на Русија за членство во СТО


Американските трговски организации го поздравија повторниот интерес на Русија за членство во Светската Трговска Организација. Американскиот претставник за трговија Рон Кирк, во Вашингтон имал средба со рускиот прв заменик премиер Игор Шувалов, на која се разговарало за извоз на земјоделски производи, заштита на интелектуалните права и лиценцирање на процедурите за производи од информатичка технологија.
XS
SM
MD
LG