Достапни линкови

logo-print

Обама ќе решава за Авганистан откако ќе добие детаљни информации


Американскиот претседател Барак Обама ќе одлучува дали ќе се испраќаат повеќе војници во Авганистан откако ќе биде детаљно информиран за стратегијата која САД ја спроведува во регионот. Во телевизиско интервју Обама рече дека подготвил тешки прашања за неговиот тим за национална безбедност.
XS
SM
MD
LG