Достапни линкови

logo-print

Мозокот на нападите од 11 септември повторно во Гвантанамо


Самопрогласениот планер на нападите од 11 септември во Њујорк, Калид Шеик Мохамад се очекува да се врати во затворот во Гвантанамо Беј, веројатно за последен пат.
Американскиот претседател Барак Обама вети затворање на затворот за осомничени за тероризам.
XS
SM
MD
LG