Достапни линкови

logo-print

Русија не се откажува од ракетниот систем на границата со ЕУ


Русија не ги одложи плановите за распоредување ракетен систем на границата со Полска, вели началникот на генералштабот на руската армија Николај Макаров.
„Тоа треба да биде политичка одлука. Треба да ја донесе претседателот“, вели Макаров.
Рускиот заменик-министер за одбрана Владимир Поповкин, во саботата, рече: „Нормално дека ќе се откажеме од мерките што што ги планиравме како одговор“, на американското распоредување на ракети во Полска и во Чешка.
XS
SM
MD
LG