Достапни линкови

logo-print

Судење за подготвување бомбашки напади во САД


Три лица со авганистанско потекло денеска треба да се појават пред американскиот федерален суд под сомневање дека биле вмешани во заговор за бомбашки напади во Соединетите држави. Наџибулах Зази и неговиот татко Мохамед беа уапсени во саботата во Колорадо, додека Ахмад Авзали беше фатен во Њујорк. Федералното истражно биро соопшти дека постојат докази дека тие подготвувале бомбашки напади.
XS
SM
MD
LG