Достапни линкови

logo-print

Загинаа 16 работници во Кина


Најмалку 16 луѓе загинаа, а 14 се повредени во сообраќајна несреќа во југоисточна Кина, соопштува полицијата. До несреќата дошло кога камион удрил во возило за одржување на патиштата. Сите жртви се работници што го поправале патот.
XS
SM
MD
LG