Достапни линкови

logo-print

Прекин на огнот во Јемен


Владата на Јемен денеска на шиитските бунтовници на северот на земјата им понуди условен прекин на огнот. Владата соопшти дека одговорила на меѓународните повици да дозволи на илјадниците цивили да им биде доставена хуманиратната помош по повеке неделните борби. Ова е втор прекин на огнот во зиминативе две недели. Првиот пропадна по неколку часа.
XS
SM
MD
LG