Достапни линкови

logo-print

Македонија го покани Папата во посета


Шефот на македонската дипломатија Антонио Милошоски денеска во Ватикан имаше средба со секретарот за односи со државите, надбискупот Доминик Мамберти, при што ја предал поканата од претседателот Ѓорѓе Иванов до Папата Бенедикт 16-ти да ја посети Македонија. Како повод за посетата е наведено дека во наредната година се навршуваат 100 години од раѓањето на Мајка Тереза.
XS
SM
MD
LG