Достапни линкови

logo-print

Не постои доказ за иранската нуклеарна програма


Меѓународната агенција за атомска енергија соопшти дека не постои доказ оти Иран има или имал тајна програма за развивање нуклеарно оружје. Во изјавата, Агенцијата ги демантира наводите во медиумите дека веќе заклучила оти Иран бил на пат да произведе нуклеарно оружје. Претходно, Асошитед прес цитираше доверлив документ на Агенцијата дека Иран градел нуклеарна бомба.
XS
SM
MD
LG