Достапни линкови

logo-print

Десетина загинати во експлозија во Пакистан


Во денешната експлозија на бомба на пазарот во пакистанскиот град Кохат, според полицијата, загинале десетина луѓе. Нема извештаи дали станува збор за експлозија на поставена бомба или за бомбаш самоубиец.
XS
SM
MD
LG