Достапни линкови

logo-print

Во Техеран собир за солидарност со Палестинците


Илјадници иранци маршираат во Техеран во почетокот на традиционалниот годишен собир во знак на солидарност со палестинците. Иранските власти ја предупредија опозицијата да не го користи собирот за протести против претседателот Махмуд Ахмадинеџад кој треба да се обрати на собирот.
XS
SM
MD
LG