Достапни линкови

logo-print

35 повредени во експлозија на плинска боца


Најмалку 35 луѓе се повредени, од кои неколкумина посериозно во експлозија на плинска боца на еден пазар во појасот Газа. Полицијата наведува дека не се работи за напад туку за несреќа.
XS
SM
MD
LG