Достапни линкови

logo-print

Карзаи признава мали изборни нерегуларности


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи признава дека дел од авганистанските челници му биле наклонети нему или на неговиот главен противник, на минатомесечните претседателски избори.
Toj, сепак, ги отфрла обвинувањата за масовна изборна измама и вели дека, ако имало нерегуларности тие се во мал број.

XS
SM
MD
LG