Достапни линкови

logo-print

Убиен најбараниот индонезиски терорист


Индонезиската полиција соопштува дека во ноќешниот напад го убила најбараниот исламистички милитант во земјата Нурдин Мохамад Топ. Според полицијата, тој бил убиен со уште тројца други милитанти во централна Јава.
Претходно, неколку пати полицијата соопштуваше дека го убила Мохамад Топ, но ДНК анализите го покажуваа спротивното.
XS
SM
MD
LG