Достапни линкови

logo-print

Словенечките судии ја тужат Словенија


Вкупно 438 судии, правобранители и обвинители ја тужат Словенија, кои од државата бараат исплата на разликата во платата.
Доколку судовите пресудат во корист на тужителите, словенечката држава би можело да ја чини до 100 милиони евра, бидејќи тие во просек бараат отштета од околу 20 илјади евра.
XS
SM
MD
LG