Достапни линкови

logo-print

Уапсен еден од водачите на бунтовниците во Пакистан


Во Пакистан е уапсен водач на бунтовниците кој е оптужен за отсекување на глави на војници во долината Сват. Претставник на воените сили во Пакистан објаснил дека за главата на Шер Мохамед Касаб била распишана награда од 10 илјади рупии или околу 121 илјада долари. Касаб се наоѓал на листата на најбарани милитанти во регионот.
XS
SM
MD
LG