Достапни линкови

logo-print

Запалено возило на ЕУЛЕКС во Гњилане


Засега непознати сторители денеска потпалиле едно возило на Мисијата на ЕУЛЕКС во косовскиот град Гњилане, соопштува косовската полициска скужба.
Според регионалниот полициски портпарол Исмет Хашани, при пожарот е оштетено уште едно возило на ЕУЛЕКС.
XS
SM
MD
LG