Достапни линкови

logo-print

Самоубиствен напад во Грозни


Жена самоубиец се разнела пред полициски автомобил во ценатрот на Грозни, Чеченија, при што неколку лица биде повредени, јавија руските агенции. Нема информации за евентуални загинати, освен жената самоубиец.
XS
SM
MD
LG