Достапни линкови

logo-print

Европскиот парламент за визната либерализација


Денеска во Стразбур ќе биде одржана Пленарна сесија на Европскиот парламент на која се очекува да се расправа за либерализацијата на визниот режим за граѓаните на Македонија, Србија и на Црна Гора. Најавено е и дека на сесијата Жозе Мануел Баросо ќе биде реизбран за претседател на Европската комисија.
XS
SM
MD
LG