Достапни линкови

logo-print

Шефот на израелската дипломатија во балканска турнеја


Израелскиот министер за надворешни работи Авигдор Либерман денеска ќе престојува во официјална посета на Белград, каде што ќе биде потпишана спогодба за заемно укинување на визите меѓу Израел и Србија. Вчера Либерман престојуваше и во Загреб, каде што имаше средби со највисоките претставници на хрватскиот државен врв.
XS
SM
MD
LG