Достапни линкови

logo-print

Бајден мета на ирачките милитанти?


Ирачката полиција соопштува дека милитантите испукале неколку минофрлачки гранати кон утврдената Зелена зона во Багдад, за време на посетата на американскиот потпретседател Џо Бајден на ирачкиот главен град.
Две гранати паднале во близина на американската амбасада, но не ја погодиле. Нема информации за повредени. Не се соопштува каде бил Бајден за време на гранатирањето.

XS
SM
MD
LG