Достапни линкови

logo-print

Русија ги комплицира американските интереси


Иранската нуклеарна програма, непостојаното однесување на Северна Кореја и тероризмот се на врвот на листата на безбедносни предизвици на САД, се вели во американската разузнавачка проценка објавена денеска.
Во извештајот се вели дека Русија може да продолжи да бара начини за потврдување на својата моќ и влијание на начин што ги комплицира американските интереси.

XS
SM
MD
LG