Достапни линкови

logo-print

Билт сака конференцијата за Авганистан да се одржи во Кабул


Шведскиот министер за надворешни работи Карл Билт вели дека Европската унија се надева дека планираната меѓународна конференција за Авганистан може да се одржи во Кабул.
Претходно овој месец, Велика Британија, Франција и Германија ги обелоденија предлозите за конференцијата со цел да се притиснат авганистанските власти да преземат поголема одговорност за сопствената држава.
XS
SM
MD
LG