Достапни линкови

logo-print

11 деца заразени со новиот грип во основно училиште во Словенија


11 ученици од едно основно училиште во Ползела во Словенија се заразени од новиот грип. Не е утврдена причина за заразата, зашто повеќето од учениците биле на одмор во странство.
Поради грипот, на училиште не дошле 94 од 492 ученици. Тоа се толкува како страв на родителите од можна зараза.
XS
SM
MD
LG