Достапни линкови

logo-print

ЕУ сака блиски односи со екс-советските републики


Министрите за надворешни работи на Европската унија велат дека Унијата ќе гради поблиски односи со јужнокавкаските држави Грузија, Ерменија и Азербејџан.
Европската унија сака да воспостави поблиски односи со поранешните советски републики кои се или богати со нафта или гас, или пак се важни за транспортот на енергенси.
XS
SM
MD
LG