Достапни линкови

logo-print

Медведев не исклучува можност повторно да се кандидира


Рускиот претседател Дмитриј Медведев рече дека не ја исклучува можноста да се кандидира и на наредните претседателски избори во 2012 година.
Рускиот премиер Владимир Путин неодамна навести дека и тој би можел да се кандидира на изборите во 2012 година, но рече дека нема да му биде конкуренција на Медведев туку дека тие двајца ќе се договорат.

XS
SM
MD
LG