Достапни линкови

logo-print

Кина уапси уште 75 луѓе за нападите со шприцови


Кинеската полиција објави дека уапсила 75 луѓе, осомничени за нападите со шприцови во главниот град на порвинцијата Ксинџијанг, Урумачи.
Во саботата, судот во Урумачи осуди тројца луѓе на по 15 години затвор за нападите со шприцови.
XS
SM
MD
LG