Достапни линкови

logo-print

Бајден во ненајавена посета на Ирак


Потпретседателот на Соединетите Американски Држави Џо Бајден пристигна во ненајавена посета на Ирак. Белата куќа соопштува дека Бајден ќе разговара со ирачките власти и ќе се сретне со американските војници.
Претседателот Барак Обама го задолжи Бајден да се фокусира на Ирак. Американските војници треба да се повлечат од Ирак, до август идната година.
XS
SM
MD
LG