Достапни линкови

logo-print

Ослободен новинарот кој ги фрли чевлите кон Буш


Ирачкиот новинар Мунтазер Ал Саиди, кој во минатиот декември ги фрли неговите чевли кон американскиот претседател Џорџ Буш денеска бил пуштен од затвор. Триесетгодишниот новинар беше осуден на затворска казна во времетраење од три години, но казната беше намалена на една година по поднесените жалби.
XS
SM
MD
LG