Достапни линкови

logo-print

На ЕП во кошарка Македонија игра против Русија


Кошаркарската репрезентација на Македонија попладне игра против актуелниот европски шампион Русија во обид да влезе меѓу осумте најдобри на Европското првенство што се одржува во Полска. Евентуалната победа врз Русија со над седум кошеви разлика и носи на Македонија сигурен пласман во четвртфиналето. Тоа е можно и со секоја победа под седум кошеви, но доколку Германија ја победи Хрватска.
XS
SM
MD
LG