Достапни линкови

logo-print

Нов предлог околу изградбата на еврејски населби


Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху ги отфрли американските барања за замрзнување на изградбата на еврејски населби на Западниот Брег и во Источен Ерусалим. Во исто време тој понуди привремено намалување на нивото на градењето. Нетанјаху денеска треба да се сретне со американскиот пратеник за Блискиот Исток Џорџ Мичел кој престојува во регионот на разговори со израеслки и палестински претставници пред заседанието на Генералното собрание на Обединетите нации.
XS
SM
MD
LG