Достапни линкови

logo-print

САД загрижени поради вооружувањето на Венецуела


Соединетите Американски Држави се загрижени дека Венецуела можеби го поттикнува тргувањето со оружје во Латинска Америка. Портпарол на Стејт департментот Иан Кели ја даде изјавата по наводно потпишување на купопродажен договор за оружје помеѓу Каракас и Москва, истакнувајќи дека желбата на венецуелските власти да го зголемат своето вооружување е сериозен проблем за стабилноста во западната хемисфера.
XS
SM
MD
LG