Достапни линкови

logo-print

Канада ќе ги повлече војниците од Авганистан за две години


Канада нема да ја продолжи својата мисија во Авганистан, се вели во официјалното соопштение од кабинетот на канадскиот премиер Стивен Харпер. Портпарол на премиерот изјави дека Канада ќе ги повлече своите војници од оваа земја во 2011 година. Од почетокот на воената офанзива, во Авганистан загинаа 130 канадски војници.
XS
SM
MD
LG