Достапни линкови

Дел Потро победник на „УС опен“


Аргентинскиот тенисер Хуан Мартин Дел Потро е победник на отвореното првенство на САД. Во финалето тој го совлада првиот носител Роже Федерер со 3-2 во сетови.
XS
SM
MD
LG