Достапни линкови

logo-print

Пакистан уапси поранешен затвореник од Гвантанамо


Полицијата соопштува дека осомничениот терорист со шведско државјанство, притворен во Пакистан, две години бил во затворот Гвантанамо беј.
Осомничениот, за кого пакистанските власти тврдат дека е многу опасен човек, бил уапсен во Пакистан во 2001, по што бил префрлен во затворот за осомничени за тероризам Гвантанамо беј. Тој ги негирал сите врски со Ал Каеда и бил ослободен во 2004 година.
XS
SM
MD
LG