Достапни линкови

logo-print

САД за прв пат во Советот за човекови права


Соединетите Американски Држави за прв пат добија место во Советот за човекови права на Обединетите нации.
Поранешната американска администрација го игнорираше тоа тело, зашто го сметаше за политички мотивирано.
XS
SM
MD
LG