Достапни линкови

logo-print

Обама ќе го објави закрепнувањето на економијата


Американскиот претседател Барак Обама денеска на Вол Стрит официјално ќе го најави закрепнувањето на економијата од светската криза. Се очекува тој да ја одбрани и политиката на трошење на администрацијата и дека со стимулацијата на домашната економија се избегнала поголема криза. Тој ќе приуствува и на глобалната координација за тоа како да се спречи во иднина ваква криза.
XS
SM
MD
LG